Doğalgaz Arıza Telefonu : 187

Doğal gaz kesintisi ya da arıza durumlarında 187 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir http://ucuzaenerji.com.

187 Doğal Gaz arıza hattı nasıl çalışıyor?
Doğal gaz kesintisinin arıza kaynaklı olup olmadığını anlamak için öncelikle doğal gaz vananızınz açık ve ödenmemiş fatura sebebi ile mühürlenmemiş olduğuna emin olmanızı tavsiye ederiz.
Sabit telefondan 187 ‘yı aradığınızda otomatik olarak bölgenizde görevli olan dağıtım şirketine bağlanırsınız. Bazı dağıtım şirketleri ise ayrıca kendi çağrı merkezlerini kullanabilir; yazının devamındaki tabloda kendi ilinizdeki dağıtım şirketine hangi numaradan ulaşabiliceğinizi bulabilirsiniz.

• Doğal Gaz Acil hatlarını aradığınızda talep edilenler
• Kişisel bilgileriniz
• Bulunduğunuz ve acil durum olan ya da arıza bulunan bölgenin açık adresi
• Arıza ya da acil durum sonucu hissedilen yoğunluğu hakkında derecelendirme yapmanız

ALO 187 doğalgaz arıza ücretli mi ?
Acil durumlarda aranan doğalgaz arıza hattı ALO 187 ücretli bir hizmet olarak belirlenmiştir. Ücretlendirilmesi sahip olduğunuz sabit hat sağlayıcısı ya da GSM operatörü tarafından belirlenir ve periyodu ve tutarı olarak farklılık gösterebilir. 187 hattının ücretlendirilmesi genellikle sabit hat araması ücretlendirmesi ile benzerlik gösterse de kesin rakama ulaşmak için sabit telefonunuzun bulunduğu sağlayıcıya ya da GSM operatörünüze danışmalısınız. Bu bilgiler internet sitelerinde de mevcut olabilir.

Bununla birlikte 187 ücretlimi diye merak edilmesinin sebebi 1 ile başlayan bazı numaraların ücretsiz olması ve eskiden 186, 187 gibi elektrik, doğalgaz arıza ve acil hatlarının ücretsiz olmasıdır. Ancak sonradan çıkartılan bir kanunla 112, 155 gibi numaralar harici ücretlendirme başlamıştır. Bu da halk arasında kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bir yandan İGDAŞ’ın internet sitesinde Alo 187 Acil Doğal Gaz Hattı’nın 7/24 ulaşılabildiğini ve ücretsiz olduğunu belirtmektedirler.

Eğer elektrik dağıtım şirketinizin numarası 444 ile başlıyorsa çağrı merkezini aramak ücretlidir. Telefon şirketleri, 444’lü özel servis numaralarını normal tarifeden sabit yöne arama olarak ücretlendirir.

Doğal Gaz şirketleri müşteri hizmetleri numaraları
Doğalgaz şirketlerinin ayrı ayrı sahip oldukları bu çağrı merkezlerinde
Doğal Gaz dağıtım hizmetleri sunan şirketler genellikle Acil 187 numarası haricinde yine onun gibi 7 / 24 hizmet veren çağrı merkezlerine sahiptir, arıza, gaz kaçağı vb. acil durumlarda 187 numaralı telefonun yanı sıra bu çağrı merkezlerini istek, şikayet ve bilgi alma işlemleri için kullanabilirsiniz.

444 ‘lü numaralı çağrı merkezlerinden ayrıca abonelik, fatura bilgisi, kampanyalar iç tesisat projesi durumu sorgulama gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Dağıtım şirketi 0850 ile başlayan bir çağrı merkezi numarasına sahipse aramalar da sabit hat yönüneymiş gibi ücretlendirilir.